niedziela, 8 marca 2020

Nieidealna...

Warsztat nieidealnej polonistkiNieidealna...

Jest marzec 2020r., w powietrzu czuję wiosnę, minęły lato, jesień i zima, a na blogu wciąż pusto...      w głowie tyle pomysłów. No cóż, przecież nie muszę być idealna i dobrze mi z tym przekonaniem. Tytuł bloga powstał pod wpływem tekstu Natalii Boszczyk - Szkoła Dobrej Relacji, to jedna z moich inspiracji. Natalia napisała w sierpniu tekst o tym, że daje sobie przyzwolenie na bycie wystarczająco dobrym nauczycielem, bo idealnych nie ma. Poczułam, że jest to bardzo moje, że mogę czasami odpuścić i świat się nie zawali, bo przecież choć jestem pełna pasji, to bywają chwile, gdy nic się nie udaje i zmęczenie, wyczerpanie dają znać o sobie z wielką mocą. 
Nieidealna polonistka, ale uwielbiająca codzienne spotkania z młodymi ludźmi, o których    od czasu do czasu postanowiłam opowiadać - to ja.

2 komentarze:

 1. Dopiero się zebrałam, żeby skomentować. Majko! Bardzo Ci gratuluję bloga, dziękuję Ci za czas, jaki wkładasz w dzielenie się swoimi pomysłami. Sama skorzystałam już z dwóch, a jeszcze wiele z nich zapisałam sobie i mam zamiar wykorzystywać w pracy z uczniami:) Dziękuję.
  Cieszę się też, że mój post o byciu nieidealną nauczycielką tak bardzo Cię zainspirował:) Jestem przekonana, że bycie nieidealnym sprzyja nam i naszemu rozwojowi, a także budowaniu relacji z innymi ludźmi:) Trzymam kciuki za piękny rozwój - Twój i Twoich uczniów:)))
  Natka Boszczyk ze Szkoły Dobrej Relacji
  https://szkoladobrejrelacji.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Natalio, bardzo Ci dziękuję za wsparcie i możliwość czerpania z Twoich doświadczeń. Jesteś dla mnie nieustanną inspiracją, więc bardzo mi miło,że i ja wrzuciłam jakiś kamyczek do Twojej pracy.

  OdpowiedzUsuń