niedziela, 17 maja 2020Nauka ortografii w czasie zdalnych zajęć nie jest łatwa. Trzeba znaleźć sposób, by zainteresować dzieci przypominaniem reguł i stosowaniem ich w praktyce. Co tu zrobić?


Pomyślałam, że skoro teraz spędza się tak dużo czasu w gronie rodzinnym, odkrywamy na nowo gry towarzyskie, to może zaproponuję uczniom, by stworzyli grę ortograficzną i do zabawy zaprosili rodzinę. Mój pomysł został przez dzieci zaakceptowany. Piątoklasiści tworzyli dobble ortograficzne, a czwartoklasiści dowolną grę według własnego pomysłu lub opartą na formule znanej zabawy edukacyjnej.
Dzięki temu projektowi uczniowie utrwalali zasady, pracowali ze słownikami ortograficznymi, uczyli się tworzyć instrukcję, planować własną pracę, rozwijali kreatywność. 

Przyjemne z pożytecznym

Powstały bardzo interesujące gry i nie możemy się doczekać turnieju ortograficznego, który zorganizujemy, gdy znowu spotkamy się w szkole. Dzieci w domach  już gry wypróbowały, gracze ćwiczyli refleks, spostrzegawczość i utrwalali pisownię trudnych wyrazów.

Dobble, memory, Drabina ortograficzna czy Ortograficzny Piotruś?Ortografia oswojona 👌

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz